Co to jest fajka wodna

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Czy zdarzyło Ci się kiedyś usłyszeć takie określenie jak fajka wodna? Jest to ciekawy wynalazek, służący do palenia różnego rodzaju wyrobów tytoniowych.
Fajki wodne możemy podzielić na dwa podstawowe rodzaje: bongo i szisza. Pierwszy z nich jest niewielką fajką wodną, która nie posiada „węża”, często kojarzonego z określeniem tego urządzenia. Szisza natomiast (określana inaczej jako nargile lub indyjska fajka wodna) charakteryzuje się większym rozmiarem oraz służy do palenia melasy.

Czym właściwie jest fajka wodna?

Od zwykłej fajki odróżnia ją fakt, że dym jest wciągany przez filtr wodny. Powoduje to schłodzenie i oczyszczenie dymu, który dostaje się do płuc. Filtr wodny umieszczany jest zazwyczaj w szklanym naczyniu. Fajka jest tak skonstruowana, aby dym zaciągany z cybucha poprowadzony był przez rurkę zanurzoną w wodzie do komory, z której wciągamy dym poprzez rurkę połączoną z ustnikiem. Dzięki temu woda nie dostaje się do ust. W komorze między filtrem wodnym a ustnikiem powstaje podciśnienie podczas wdechu, które pozwala na przepływ dymu w kierunku ustnika.

Jak zbudowana jest fajka wodna?

W zależności od rodzaju, może składać się z 3 elementów: dzbana, korpusu oraz węża. Dzban to najczęściej naczynie wykonane ze szkła, miedzi lub ceramiki, do którego nalewa się wodę.Korpus, inaczej określany systemem, jest metalową rurą znajdującą się na wierzchu. Może pełnić rolę korka, zapobiegającego wydostawaniu się dymu lub cybucha, czyli naczynka na wyrób tytoniowy. Wąż, zakończony ustnikiem, wykonywany jest z metalu lub materiału elastycznego. Odpowiada za umożliwienie wciągania dymu. Wszystkie te elementy można nabyć na https://shisha.pl.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*