Co przemawia za nabyciem pojazdu z pneumatycznym zawieszeniem?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Pneumatyczne zawieszenie staje się coraz popularniejsze. Wynika to przede wszystkim z faktu, że na rynku wtórnym zaczynają pojawiać się rozmaite pojazdy, które miały fabrycznie montowane to rozwiązanie. Dziś są sprzedawane jako kilkuletnie, góra kilkunastoletnie auta, z cenami które są w zasięgu przeciętnego Kowalskiego. Dlatego też można, kupując nowe auto, wziąć wersję z takim zawieszeniem pod uwagę. Dlaczego warto zdecydować się właśnie na pneumatykę? Przygotowaliśmy krótki poradnik na ten temat.

Ogromny komfort

Zawieszenie pracujące na sprężonym powietrzu zapewnia nam przede wszystkim niesamowity komfort jazdy. Jest ono miękkie, doskonale wybiera nierówności, nawet po drogach nieutwardzonych potrafi być przyjemna i relaksująca. Jeśli więc poruszamy się po okolicy, gdzie drogi nie są najlepszej jakości, powinniśmy zdecydowanie wziąć pod uwagę tytułowe rozwiązanie. Na przykład w zawieszeniu pneumatycznym do BMW znajduje się wiele czujników, które są w stanie wykryć najdrobniejszą nierówność drogi. Na jej podstawie dobierają odpowiednie ciśnienie w poduszkach, pozwalając przemknąć przez wyboje tak, jak gdyby ich praktycznie nie było.

Dobre prowadzenie

Zazwyczaj gdy kupujemy auto, wiemy że jedno ma bardzo miękkie i komfortowe zawieszenie ale słabo się prowadzi, a drugie jest wyjątkowo twarde jednak pozwala nieco poszaleć w zakrętach. Jeśli natomiast mówimy np. o zawieszeniu do Citroena C4, to można śmiało powiedzieć, że łączy ono obydwie te zalety. Próżno szukać takiego zestawu cech w jakimkolwiek innym rozwiązaniu. Na prostej drodze auto jest miękkie i komfortowe, ale gdy wjeżdżamy w zakręt, do miechów błyskawicznie pompowane jest większe ciśnienie, co usztywnia samochód i powoduje, że prowadzi się on jak po sznurku.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*