Co oferuje doradca kredytowy?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Korzystanie z usług specjalisty, jakim jest doradca kredytowy może nam przynieść szereg istotnych korzyści. Wbrew dość powszechnemu stereotypowi doradztwo kredytowe wcale nie jest usługą zarezerwowaną wyłącznie dla klientów najbardziej zamożnych. To także świetna opcja dla każdego, kto szuka atrakcyjnej oferty kredytu.

W czym może nam pomóc doradca kredytowy?

Zaciągnięcie kredytu na zakup własnego domu lub mieszkania to jedna z najbardziej poważnych decyzji finansowych w całym naszym życiu. Z pewnością nie warto więc tutaj działać pod wpływem impulsów. Taka decyzja zawsze powinna być przemyślana.

Dlaczego jednak specjalista kredytowy może nam pomóc w tej sprawie? Wszystko rozbija się o tzw. scoring kredytowy, czyli mówiąc inaczej złożone systemy algorytmów, przy pomocy których banki oceniają naszą wiarygodność finansową. Algorytmy te różnią się zależnie od danego banku zaś specjalistyczną wiedzę nt. specyfiki poszczególnych banków posiada właśnie specjalista ds. kredytów. Wniosek? Dobry doradca kredytowy będzie w stanie wskazać nam ten bank, gdzie osoba o naszym profilu finansowym ma największe szanse na uzyskanie korzystnej oferty kredytu hipotecznego. To jednak jeszcze nie wszystko.

Oddłużanie i negocjacje z bankiem

Kompetentny ekspert kredytowy jest także specjalistom kompetentnym do tego, aby przeprowadzić nas przez proces wychodzenia z długów bądź też ich redukcji. Specjalista do spraw kredytów wskaże najbardziej efektywne metody np. w zakresie zmniejszenia kosztów obsługi zadłużenia. Można także liczyć na sformułowanie profesjonalnego pisma w sprawie restrukturyzacji zadłużenia. I wreszcie, doradca kredytowy może także reprezentować konsumenta w toku negocjacji z bankiem, co często pozwala wypracować korzystny kompromis.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*