Czy wypożyczanie samochodów jest drogie ?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Zdarza się, że sytuacja, w której się znaleźliśmy wymaga od nas wypożyczenia samochodu. Decydujemy się na to w przeróżnych okolicznościach. Czasami potrzebujemy środka transportu na przeprowadzkę, a czasami po prostu musimy mieć samochód zastępczy na czas naprawy naszego osobistego auta. Wypożyczalnia samochodów zapewnia nam różnorodny wybór. Bez względu jednak na powody, dla których wypożyczamy samochód, musimy liczyć się z kosztami takiego rozwiązania. Ale czy dużymi? To już kwestia indywidualna.

A zatem, odpowiedź na pytanie zawarte w tytule niestety jest twierdząca. Niemniej jednak warto przyjrzeć się bliżej kwestii wynajmu samochodów. Pozwoli to Ci dostrzec od jakich czynników z reguły jest uzależniona cena wynajmu.

Oczywiście wynajem małych samochodów zazwyczaj jest najtańszy. Niemniej jednak to jeszcze nie wszystko co zagwarantuje Ci najniższe koszty wypożyczenia auta. Pamiętaj, że wiele wypożyczalni samochodów oferuje promocje, na łamach których cena ulega dużemu obniżeniu. Na przykład jeśli wynajmujesz auto na okres dłuższy niż – dajmy na to – cztery dni, koszt wypożyczenia samochodu spada ze 100 do 60 zł za dobę.

Pamiętaj także o fakcie, że to Ty sam musisz pokryć koszty zużytej benzyny, oleju napędowego lub gazu.

Warto wspomnieć w tym miejscu o przykładowych cenach. Wynajęcie najtańszego samochodu osobowego na jedną dobę to koszt oscylujący w granicach 100 zł. Większe samochody – terenowe i dostawcze – będą kosztowały od 150 do 200 zł za jeden dzień. Są to oczywiście maksymalnie uśrednione ceny, które mogą ulec zmianie na skutek czynników takich jak lokalne warunki lub promocje.

Rynek jest bogaty w oferty firm, które oferują wynaje różnego rodzaju samochodów. Zapoznaj się z dostępnymi propozycjami, a z pewnością znajdziesz coś dla siebie!

Artykuł napisany we współpracy z wypożyczalnią samochodów Autolux.
Szukasz transportu na lotnisko? Sprawdź oferty wypożyczalni samochodów z Krakowa na lotnisko.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*