Co musisz wiedzieć o tarcicy impregnowanej?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Tarcica impregnowana to drewno, które zostało zaimpregnowane środkami chemicznymi w celu ochrony przed insektami i gniciem. Najczęstszą metodą impregnacji jest naftenian miedzi, substancja chemiczna stosowana do zabijania grzybów i pleśni.

Do czego jest używana?

Tarcica impregnowana jest często używana do produkcji desek, ogrodzeń, drewna do kształtowania krajobrazu i mebli zewnętrznych, ponieważ jest odporna na gnicie i uszkodzenia spowodowane przez owady lepiej niż drewno nieimpregnowane. Tarcica impregnowana jest również używana do budowy zewnętrznych ścian bocznych domów, ponieważ w kontakcie z wilgocią i światłem słonecznym nie odpryskuje i nie pęka tak łatwo jak drewno nieimpregnowane. Tarcice impregnowaną, można z powodzeniem nabyć z poszczególnego sklepu online https://mazurskafabrykadrewna.pl/.

Obróbka ciśnieniowa

Niektóre produkty z tarcicy impregnowanej są również poddawane obróbce ciśnieniowej z użyciem środka konserwującego zawierającego związki arsenu. Ten rodzaj obróbki zapobiega gniciu poprzez zabijanie grzybów i innych mikroorganizmów, które powodują gnicie drewna. Tarcica impregnowana arsenem jest zazwyczaj używana nie tylko do zapobiegania gniciu, ale także do zapewnienia dodatkowej ochrony przed termitami i innymi owadami poprzez uniemożliwienie im trawienia włókien drewna.

Trwałość racicy

Przy odpowiednim traktowaniu, zaimpregnowana tarcica powinna przetrwać kilka dekad zanim będzie wymagała wymiany lub naprawy z powodu uszkodzeń spowodowanych przez owady lub zgniliznę spowodowaną przez wodę lub warunki pogodowe, takie jak ekstremalne wahania temperatury, które powodują naprężenia związane z rozszerzaniem/kurczeniem włókien drewna (np. zamrażanie/rozmrażanie).

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*