Co ćwiczyć latem?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Letnie miesiące sprzyjają różnym formom aktywności. Dogodne warunki atmosferyczne sprawiają, że ćwiczenia na siłowni możemy wykluczyć lub ograniczyć i wykonywać zalecane cardio na wiele innych sposobów. Wystarczy wydobyć buty biegowe z otchłani szafy lub rolki z zakamarków piwnicy. Czasem również w ramach przerwy wakacyjnej różnego rodzaju zajęcia są zawieszane z uwagi na małą frekwencję lub urlopy kadry pracowniczej danego klubu. Chcąc utrzymać formę, musimy znaleźć alternatywę. Słoneczna aura motywuje także do zgubienia nagromadzonych zimą kilogramów.

Dla każdego coś innego

Bieganie jest na pozór najprostszą formą uprawiania sportu, jednak to, co wydaje się niezbyt skomplikowane także wymaga odpowiedniego przygotowania w szczególności, jeśli nasz dotychczasowy tryb życia można było określić mianem kanapowego. Pierwszy dystans weryfikuje wszystko. Nie powinien być zbyt długi, ponieważ nasza kondycja będzie poprawiać się dopiero z czasem i nie warto udowadniać sobie nic za wszelką cenę. Zbyt intensywne treningi mogą doprowadzić do osłabienia organizmu i wywołać dolegliwości związane ze stawami.

Aby tego uniknąć, bardzo ważne jest odpowiednie obuwie, które amortyzuje i daje swobodę ruchu oraz specjalistyczna odzież jak koszulki biegowe pozwalające skórze oddychać. Ponadto, każdy odcinek powinna poprzedzać solidna rozgrzewka. Taki rodzaj ruchu bardzo dobrze dotlenia organizm, wzmacnia miejsce i pobudza metabolizm. Jego lżejszą wersją jest popularny głównie wśród osób starszych nordic-walking przypominający górskie wyprawy z kijami trekkingowymi.

Istnieje kilka przeciwwskazań, które uniemożliwiają praktykowanie biegania co nie wyklucza natomiast wszelkich pozostałych możliwości ruchu, do których należy między innymi jazda na rowerze. Dwukołowiec aktywizuje wszystkie partie ciała, umożliwiając jednocześnie szybkie przemieszczanie się i pokonywanie sporych odcinków. Dzięki temu możemy spalać kalorie i zbędne fałdki zwiedzając równocześnie interesujące nas okolice.

Kolejną opcją są wracające do łask po sukcesie z lat 90. rolki. Wiele miast aranżuje swoje przestrzenie w sposób sprzyjający rolkarzom, ponieważ korzystają z nich zarówno młodzi, jak i dorośli użytkownicy. Trasy dla amatorów tego rodzaju wysiłku muszą być bowiem specjalnie przygotowane, aby poruszanie się po nich było płynne i bezpieczne. W ciągu ostatnich lat wybudowano szereg zewnętrznych obiektów sportowych z boiskami do piłki nożnej, koszykówki czy też tenisa. Są one powszechnie dostępne i każdy może z nich skorzystać. Opcji jest więc bardzo wiele, konieczna jest tylko motywacja i korzystne prognozy, aby przeżyć lato aktywnie i radośnie.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*