Brama – automatyczna czy ręczna?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Odgradzając posesję, na której posiadamy dom jednorodzinny lub na terenie której prowadzimy biznes, staniemy z pewnością przed wyborem odpowiedniej bramy wjazdowej. Warto poświęcić temu zagadnieniu dłuższą chwilą i wybrać w taki sposób, by wjazd był wygodny i praktyczny. Są różne bramy i różne ich typy, dlatego warto je sobie przybliżyć przed zakupem, by wiedzieć na pewno, że to właściwe dla nas rozwiązanie.

Co najlepiej wybrać?

Typy bram są różne. Mogą być dwuskrzydłowe otwierane do środka lub na zewnątrz. Zdarzają się także bramy jednoskrzydłowe, również otwierane w dowolną stronę. Innym rozwiązaniem są bramy przesuwne, na rolce. Niezależnie jednak od ich typu, można dokupić do nich napęd, dzięki czemu nie będziemy musieli wysiadać z samochodu, żeby je otworzyć. To bardzo praktyczne rozwiązanie, które nie dość, że pozwala oszczędzić czas, to jeszcze ochroni nas na przykład przed koniecznością wychodzenia na zimny deszcz.

Napęd można dorobić do każdego typu bramy, ale najłatwiej jest z mechanizmem przesuwnym. Jednak wiele osób obawia się, że zgubi do nich pilota i będzie miało problem. Nie powinno to jednak stanowić aż takiego kłopotu, wystarczy wejść na http://przemyslowebramy.pl/piloty-do-bram-dorabianie/, by przekonać się, że dorobienie nowego pilota, a nawet kilku, żeby mieć zapas, nie jest niczym trudnym. Wielu ludzi boi się również o to, że pilotem można otworzyć nie tylko jedną bramę i ktoś przy użyciu innego urządzenia mógłby wejść na posesję. Słusznie, ale wystarczy kupić napęd ze zmiennym kodem, aby stało się to niemożliwe.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*