Biuro rachunkowe – jakie usługi realizuje?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Biura rachunkowe świadczą szeroki zakres usług dla firm, w tym następujące:

Ogólne usługi księgowe  

Obejmują one śledzenie przychodów i wydatków, fakturowanie klientów, płacenie rachunków i przetwarzanie list płac. Księgowy nie musi być certyfikowanym księgowym publicznym (CPA) do tego typu pracy. Niektóre firmy mogą uznać za korzystne wynajęcie firmy, która oferuje podstawowe usługi księgowe (wraz z innym wsparciem biznesowym), zamiast zatrudniać indywidualnego księgowego.

Prowadzenie ksiąg rachunkowych 

Księgowi prowadzą dokumentację finansową, taką jak wyciągi bankowe i rachunki. Często przygotowują raporty dotyczące wyników firmy i jej aktywów. Niektórzy księgowi zajmują się również obowiązkami płacowymi, takimi jak potrącanie podatków i wystawianie czeków z wypłatami. Prowadzenie ksiąg rachunkowych zazwyczaj nie wchodzi w zakres podstawowych usług księgowych świadczonych przez firmy oferujące ogólne usługi księgowe, ponieważ wymaga bardziej specjalistycznej wiedzy niż ogólna księgowość.

Planowanie finansowe 

Usługa ta jest przydatna, jeśli próbujesz uruchomić firmę lub rozszerzyć jej działalność. Planiści finansowi mogą pomóc w opracowaniu budżetu, ustaleniu celów i podjęciu decyzji inwestycyjnych w oparciu o osobistą sytuację finansową, która może obejmować pożyczki z banków lub inne źródła finansowania (takie jak inwestorzy). Planiści finansowi często współpracują z CPA, ponieważ potrzebują wiedzy CPA w zakresie podatków i przepisów podatkowych przy sporządzaniu projekcji finansowych dla firm swoich klientów.

Jeśli chcesz skorzystać z tego typu usług księgowych Gorzów Wlkp, jest miastem, w którym to zrealizujesz.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*