Akcesoria polepszające stan wody z kranu

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

W ostatnich latach można zauważyć znaczący wzrost spożywania przez społeczeństwo wody z kranu. Niektórzy decydują się na to ze względów ekonomicznych, inni starają się żyć w stylu eko i minimalizować ilość odpadów produkowanych przez swoje gospodarstwo. W Polsce woda z kranu jest zdatna do spożycia, czasem jednak może posiadać nie do końca akceptowalny smak lub zapach. Co zrobić, aby się tego pozbyć?

Jakie urządzenia zastosować?

Jest wiele rozwiązań, które poprawiają stan kranówki, poprzez usuwanie z niej niepotrzebnych cząsteczek różnych związków chemicznych. Można zamontować specjalne stacje uzdatniania wody w domu, a także skorzystać z tańszych możliwości. Jednym z najpopularniejszych produktów zaprojektowanych w tym celu jest dzbanek filtrujący. Posiada on specjalny wkład, który wychwytuje zbędne osady, pozostawiając wodę czystą, smaczną i o neutralnym zapachu. Polecaną na rynku firmą jest Brita. Ma ona w swojej ofercie zarówno dzbanki w rozmiarach XXL, przeznaczone dla dużych gospodarstw domowych, jak i małe butelki, które można zabrać ze sobą wszędzie. Produkty tej marki są niezwykle wydajne, dla przykładu: w dzbanku Brita Maxtra może zmieścić się jednorazowo aż 1,4 litra wody!

Na czym polega oczyszczanie wody?

Warto także zainteresować się filtrami – nie tylko polepszają one smak kranówki, ale wpływają także na jej zmiękczenie oraz wychwytują zanieczyszczenia oraz metale ciężkie, takie jak ołów czy miedź. We wkładzie Brita Maxtra znajduje się filtr z naturalnego węgla aktywnego. Posiada on wydajność 100 litrów i wystarcza średnio na miesiąc użytkowania. Jest to bardzo ekonomiczne rozwiązanie, które sprawdzi się u każdego.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*