Zabieg wybielania zębów – na czym polega?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Wielu ludzi nie jest zadowolonych z estetyki swojego uzębienia. Część z nich ma także problemy z przebarwieniami. Najlepszą metodą radzenia sobie w takich sytuacjach jest zabieg wybielania zębów. Na czym on dokładnie polega i w jakich sytuacjach warto go zastosować? 

Jak wygląda wybielanie zębów? 

Zabieg wybielania zębów wykonuje się najczęściej w gabinecie stomatologicznym. Polega na rozpadzie nadtlenku wodoru, co osiągane jest za pomocą specjalnego preparatu. Na wybielanie jednoseansowe można umówić się na stronie https://www.studio-usmiechu.com/. Penetracja wolnych rodników do szkliwa i wnętrza zębiny powoduje utlenienie przebarwień – po pewnym czasie stają się one jaśniejsze. W niektórych przypadkach stosuje się też specjalne nakładki, które umieszcza się na zębach na 8-12 nocy. 

W jakich sytuacjach korzysta się z wybielania zębów?  

Wybielanie zębów polecane jest przede wszystkim w przypadku mocnych przebarwień. Mogą one wynikać z czynników wrodzonych, metabolicznych albo farmakologicznych. Przebarwienia to często reakcja niepożądana po przebytych chorobach, takich jak żółtaczka albo porfiria. Wiele osób wykonuje zabieg wybielania ze względów czysto estetycznych. Po prostu nie są zadowolone z estetyki swoich zębów i chcą, żeby były dużo bielsze. 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*