Z jakich specjalistów składa się załoga każdego gabinetu stomatologicznego?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

W gabinetach stomatologicznych oferujących wysokie standardy leczenia praca jest doskonale skoordynowana i podzielona pomiędzy kilka osób stanowiących tak zwany zespół stomatologiczny. Dzięki temu pacjent zyskuje najlepszą opiekę, a podział obowiązków sprawia, że członkowie zespołu są mniej obciążeni i przy tym – bardziej skupieni na pracy. Kto wchodzi w skład takiego zespołu?

Kto pracuje w gabinetach dentystycznych?

Większość gabinetów dentystycznych, do których uczęszczamy to nie tylko lekarz zajmujący się ratowaniem naszych zębów. To także kilka innych osób, które – choć mnie widoczne na pierwszy rzut oka – pełnią bardzo ważną funkcję. Bez nich praca gabinetu byłaby wręcz niemożliwa. Kogo możemy zatem spotkać u stomatologa?

– lekarz stomatolog – lekarz jest nadrzędnym członkiem zespołu, który nie tylko wykonuje zabiegi, ale także nadzoruje pracę innych. W profesjonalnych gabinetach zwykle przyjmuje kilku lekarzy i każdy specjalizuje się w określonego typu zabiegach.

– higienistka stomatologiczna – jest to osoba pomagająca dentyście podczas pracy poprzez czynną asystę – podawanie narzędzi, sprzątanie gabinetu, przygotowywanie wszystkiego, co jest potrzebne do zabiegu. Higienistka może odciążyć lekarza wykonując skalling i piaskowanie, zakładając koferdam lub pobierając wyciski. Jeżeli więc mamy chęć zostania higienistką stomatologiczną kurs uprawniający do wykonywania tego zawodu jest dostępny w wielu miastach. Dzięki niemu można rozpocząć swoją przygodę w każdym gabinecie stomatologicznym.

– recepcjonistka – odpowiedzialna jest za umawianie pacjentów, zarówno telefonicznie, jak i tych, którzy zgłaszają się osobiście. Powinna ona posiadać wiedzę na temat zabiegów wykonywanych w gabinecie, a także być w stanie poinformować pacjenta o cenie konkretnych usług.

– technik dentystyczny – technicy najczęściej pracują we własnej pracowni, ale zostają w stałym kontakcie z gabinetem, który zleca im wykonanie protez, aparatów ortodontycznych czy mostów.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*