Z jakich elementów składa się drukarka?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Elementy drukarki są zwykle podzielone na dwie kategorie: sprzęt i oprogramowanie. Sprzęt to to, co można dotknąć i zobaczyć, czyli sama drukarka i jej akcesoria, w tym kaseta z tonerem, która jest niezbędnym elementem każdej drukarki laserowej.

Oprogramowanie to wszystko inne – program komputerowy, który steruje drukarką i umożliwia wysyłanie do niej danych.

Podstawowymi składnikami drukarki są:

Mechanizm drukujący 

Składa się z wałka i taśmy, które służą do przenoszenia tuszu na papier. Może to być drukarka atramentowa lub laserowa, która wykorzystuje odpowiednio toner lub płynny atrament. Mechanizm drukujący nazywany jest również głowicą drukującą.

Kaseta z tonerem 

Przechowuje on toner, który jest przenoszony na papier przez mechanizm drukujący. Zazwyczaj znajduje się on w górnej części drukarki. Jeśli jednak kupiłeś ich zbyt wiele, to skup nowych tonerów może Ci pomóc ich się pozbyć.

Pokrywa kasety 

Osłania ona kasetę podczas transportu i chroni ją przed kurzem i uszkodzeniami. Zdejmuje się ją przed instalacją, aby odsłonić szczelinę na wkłady do wkładania lub wyjmowania wkładów.

Taca na papier 

Przechowuje papier, na którym należy drukować przed podaniem go do drukarki. Taca papieru może pomieścić różne rozmiary i rodzaje papieru, w tym arkusze A4, koperty, etykiety i folie (przezroczyste plastikowe arkusze).

Korpus główny 

Mieści wszystkie inne elementy drukarki i zapewnia ochronę przed kurzem i uszkodzeniami, gdy nie jest używana.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*