Wygodne łóżko a zdrowy kręgosłup

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

W łóżku ludzie spędzają znaczną część życia, co może mieć wpływ na komfort życia i jakość snu. Należy dołożyć wielu starań, aby takie meble były dostosowane do użytkownika i spełniały jego oczekiwania. Pierwszym parametrem, na jaki zwracają uwagę klienci przy zakupie tego mebla to rozmiar i szerokość materaca.

Cechy idealnego materaca

Łóżka tapicerowane oprócz wyglądu muszą również zapewnić wygodę użytkowania. Takie cechy uzyskiwane są przez zastosowanie różnych produktów służących amortyzacji samego materaca. Mogą być to pianki elastyczne lub dodatkowe sprężyny umieszczane w kieszeniach, aby lepiej reagowały na ruchy śpiącego użytkownika. Materac dodatkowo musi być oparty o szkielet drewniany, który będzie zapewniał dodatkową amortyzację.

Materace dzieli się na klasy i typy, aby jak najlepiej użytkownicy mogli odpoczywać. Producent mebli oznacza na każdym produkcie zastosowane w materacach rozwiązaniach. Dodając maty usztywniające i mocniejsze sprężyny, produkowane są materace dla osób o wyższej od przeciętnej masie ciała. Takie innowacje ułatwiają podparcie ciała i kręgosłupa podczas snu.

Znaczenie łóżka dla zdrowego snu

Tylko wygodny mebel zapewni efektywną regenerację siły. Łóżko musi być zatem obszerne i wykonane z materiałów przepuszczających powietrze. Podparcie kręgosłupa na całej jego długości pozwala uniknąć przeciążeń występujących pomiędzy kręgami. Lepszy sen to również wyższy poziom energii oraz dobra motoryka ciała i mniejsze ryzyko chorób kręgosłupa i całego szkieletu.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*