Wskazania i przebieg do badania foropterem

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Wzrok jest jednym ze zmysłów, które w dzisiejszych czasach eksploatujemy dość intensywnie. Korzystamy z różnych urządzeń elektronicznych gdy wykonujemy pracę i oddajemy się rozrywce. Czytamy książki i zapoznajemy się z rozmaitymi dokumentami. Dlatego warto otoczyć swoje oczy należytą troską. Podstawą jest profilaktyka i zgłaszanie się do specjalistów gdy coś zacznie nas niepokoić. Obecnie okuliści korzystają z wysoce wyspecjalizowanego sprzętu, który umożliwia dokonanie szybkiej i trafnej diagnozy. Jednym z takich narzędzi jest foropter.

Precyzja i skuteczność

Foropter to urządzenie, które pozwala na właściwe dopasowanie szkieł w okularach dla pacjentów cierpiących na różne wady wzroku. Został wyposażony w wiele filtrów i soczewek i jest obsługiwany przez lekarza przy pomocy pokręteł, które modyfikują ustawienie soczewek ujemnych, dodatnich i cylindrycznych. Pacjent w trakcie badania odpowiada na zadawane mu pytania. Najpierw dobierane jest szkło przeznaczone dla jednego oka, a następnie dla drugiego. Takie działanie umożliwia znalezienie idealnej opcji dla konkretnego pacjenta.

Badanie cechuje wysoka skuteczność, dlatego warto potraktować czas spędzony na nim jako inwestycję w poprawienie własnego komfortu życia i troskę o zdrowie. Kto powinien poddać się badaniu foropterem? Przede wszystkim osoby, które zmagają się z krótkowzrocznością, astygmatyzmem oraz dalekowzrocznością. Jest wskazane zarówno dla tych, którzy pragną zaopatrzyć się w swoją pierwszą parę okularów, jak i tych, którzy potrzebują zmiany obecnie posiadanych.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*