Wersalka, sofa a kanapa: czy są między nimi różnice?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Każdy z nas marzy o wygodnej kanapie lub sofie w swoim salonie. Jednak czy wiemy ,czym się między sobą różnią te meble? Który mebel jest nam potrzebny? I do którego pomieszczenia pasują najlepiej sofy, kanapy lub wersalki?

Wersalka, sofa a może kanapa – czym się różnią? 

Przede wszystkim wersalka, sofa i kanapa różnią się między sobą techniką wykonania oraz wykończenia. Wersalka to mebel, który od razu kojarzy nam się z tym że ma również miejsce na pościel dzięki, czemu nie musimy szukać innego schowka na schowanie. Posiada także oparcie i najczęściej dość duże siedzisko. Może mieć także tapicerowane ramy. Kojarzyć nam się może także z salonem u naszej babci. Jednak obecnie wersalki również wracają do mody. Sofa zaś charakteryzuje się tym, że jest najczęściej tapicerowana i ma owalne oparcie. Zamiast zwykłych poręczy ma wałki, które są tego samego koloru co cała sofa. Sofa jest także nisko zawieszona dzięki, czemu jest idealna do relaksu. Sofy wypoczynkowe do salonu nadają się idealnie przy okazji, także ożywiają wnętrze. Kanapa wyróżnia się tym, że ma oparcie do połowy pleców oraz może mieć także funkcję spania. Dlatego też decydując się na któreś, z tych mebli trzeba wcześniej się zastanowić, co jest nam najbardziej potrzebne. Sofa będzie idealna do relaksu, a kanapa lub wersalka może służyć również jako łóżko do spania.

Do którego pomieszczania pasują sofy, kanapy, czy wersalki?

Sofa idealnie będzie pasowała do salonu, gdzie zarówno domownicy, jak i goście mogą się zrelaksować. Kanapa i wersalka mogą służyć jako główne lub dodatkowe łóżko w naszej sypialni, czy pokoju gościnnym. Warto także dodać, że zarówno kanapa, jak i wersalka będzie idealnym łóżkiem dla naszego dziecka. Wybór między sofą, wersalką, czy kanapą nie jest łatwy. Musimy zastanowić, ile potrzebujemy miejsca do relaksu, czy do spania oraz co jest dla nas praktyczniejsze.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*