W jaki sposób wytwarza się kalosze?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Kalosz może na pozór wydawać się bardzo prostym rodzajem obuwia, ale nie znaczy to, że równie prosty jest sposób jego wytwarzania. Dzisiejsze maszyny fabryczne służące do wyrobu tego typu butów są zaawansowanymi technologicznie urządzeniami, których obsługi trzeba się nauczyć i być przy tym wyjątkowo ostrożnym. Pomoc maszyn pozwala produkować kalosze dużo szybciej i sprawniej, niż miało to miejsce dawniej, co bezpośrednio wpływa na rozwój gospodarki rynkowej.

Czego nie wiedzieliśmy o kaloszach?

W fabryce kaloszy możemy spotkać bardzo dużo granulatu PVC. Jest to tworzywo sztuczne, z którego powstają kalosze. Podgrzanie go do odpowiedniej temperatury sprawia, że granulat zamienia się w płynną masę, którą później maszyny przy pomocy pracowników formują na kształt gotowego obuwia. Jak się to odbywa? Otóż na metalowe “kopyto” nakłada się specjalną skarpetę, wokół której później zaciska się prasa maszyny. Do szczelnie zamkniętego wnętrza jest następnie wtryskiwana masa PVC, która zostaje tam aż do wyschnięcia.

Ze środka wyjmuje się już praktycznie gotowe kalosze, ale nie jest to jeszcze ich finalna forma. Przechodzą bowiem szereg testów sprawdzających, czy spełniają one odpowiednie normy. Także wtedy są one dodatkowo wyposażane np. w ocieplacze, które doszywa się do tworzywa sztucznego. Wszystkie kalosze, które nie spełniły stawianych przed nimi wymagań, trafiają do recyklingu, czyli są mielone na granulat PVC.

Produkty pochodzące z opisywanej linii produkcyjnej możemy obejrzeć na: https://www.a-a.pl/products.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*