Ubranka dla malucha – jaka odzież przyda się już od momenty narodzin

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Narodziny dziecka i czas oczekiwania do pierwszego upragnionego spotkania to wielkie wydarzenie w życiu kobiety. Dziewięć miesięcy ciąży to długi okres, ale należy go starannie wykorzystać.

Co należy przygotować przed narodzinami dziecka?

Przed pojawieniem się maluszka na świecie trzeba przygotować wiele rzeczy. Najlepiej zacząć od skompletowania ubranek. Najmniejsze dostępne rozmiary to 54-56 cm. Ubranek potrzeba sporo, gdyż noworodki często się brudzą. Niedoświadczonym rodzicom może się to wydać dziwne, ale tak właśnie jest. Piękne świeżutkie ubranko często jest zabrudzone przez ulewające się z buzi mleko, że nie wspomnę o kupie, która może przeciekać przez pampers. Przed młodymi rodzicami stoi jeszcze dużo wyzwań. Nie ma się jednak co przejmować. Wszystkiemu można zaradzić, jeśli jest się dobrze przygotowanym na każdą okoliczność. W garderobie malucha powinno się znaleźć kilka sztuk body, kaftaników, pajacyków, skarpetek. Od pory roku, w której przychodzi na świat dziecko zależeć będzie długość rękawów ubranek. Należy pamiętać, że mimo iż dziecko rodzi się latem, również potrzebuje ubranek z długim rękawkiem. Noworodki przyzwyczaiły się w brzuchu mamy do odpowiedniej temperatury, a nie mają jeszcze tkanki tłuszczowej, która mogłaby je dostatecznie ogrzać. Dzieci należy ubierać racjonalnie. Dużą pomocą w dobraniu odpowiedniej warstwy ciuchów dla malucha przed wyjściem na dwór jest zaobserwowanie jak ubrane są inne dzieci. W zależności od pory roku będziemy potrzebować odpowiedniej kurtki lub kombinezonu, butów niechodków, czapeczek.

Noworodek potrzebuje również rękawiczek. Można podzielić je na dwie grupy. Cienkie rękawiczki, które zakładamy na rączki w domu. Ich zadaniem jest ochrona buzi dziecka przed jego własnymi paznokciami. Drugi rodzaj rękawiczek to takie, które można założyć wychodząc w chłodny dzień na zewnątrz. Czapeczki można podzielić podobnie jak rękawiczki. Wyróżniamy cienkie czapeczki, które można ubrać w domu np. po kąpieli oraz klasyczne czapki z przeznaczeniem do wyjścia na zewnątrz. Wygodną formą zakupów jest skorzystanie ze sklepu internetowego. Możemy znaleźć w nim wszystko co potrzeba, a nawet jeszcze więcej. Zakupy w sklepie online potrafią zaoszczędzić dużo czasu i pieniędzy. Wybór ubranek i akcesoriów jest często dużo większy niż w sklepie stacjonarnym. Przykład dobrze zaopatrzonego sklepu z ubrankami dla dzieci można znaleźć na witrynie https://tuszyte.pl/. Oprócz ubranek należy jeszcze pamiętać o zakupie łóżeczka, wózka, kocyków, pampersów, szczotki do włosów, obcinacza do paznokci, termometru do wody, aspiratora od oczyszczania noska itp.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*