Taśma klejąca czy klej?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Podczas różnego rodzaju prac budowlanych oraz remontowych trzeba łączyć ze sobą poszczególne elementy. Osoba odpowiedzialna za wykonanie takich prac musi podjąć decyzję, czy lepiej wykorzystać w tym celu płynny klej, czy też może jednak taśmę klejącą, np. taśmę aluminiową zbrojoną. Oczywiście obie opcje różnią się od siebie diametralnie. Płynny klej jest zdecydowanie mocniejszy i bardziej wytrzymały, jednak trzeba trochę odczekać, zanim uzyska on odpowiednią konsystencję i zaschnie. Wtedy też stwardnieje i dwa elementy zostaną ze sobą skutecznie połączone. Taśma klejąca z kolei charakteryzuje się swoją lepkością, działa natychmiastowo, skorzystać można z niej w dowolnym momencie. Co istotniejsze jest w stanie połączyć ze sobą dwa elementy od razu po jej zastosowaniu, lecz w tym przypadku struktura połączonych elementów nie jest już tak bardzo stabilna.

Droższym rozwiązaniem jest na pewno klej, jednak jest to rozwiązanie wydajniejsze, a poza tym klej posiada dłuższą żywotność. Mocna taśma klejąca również powinna dobrze sprawdzić się w wielu przypadkach, więc obie rzeczy warto mieć w swoim domu, jeśli planuje się wykonać jakieś prace remontowe. W dzisiejszych czasach taśmy klejącej najchętniej używa się w przemyśle, a więc np. w zakładach produkcyjnych. Mowa tutaj o taśmie dwustronnej. Doskonale łączy ona ze sobą podzespoły i działa ekspresowo. Klej płynny jest świetnym pomysłem, jeśli chodzi o poważniejsze usterki, np. w maszynach. Biorąc pod uwagę zastosowanie kleju można też narazić się na ryzyko wystąpienia trujących oparów, a dodatkowo taśma klejąca nie pozostawia żadnych śladów w miejscach wiązania, po kleju zostają resztki, które należy usunąć.

Bogatą ofertę taśm klejących różnego rodzaju, m.in. taśmy klejące z nadrukiem,  taśmy dwustronne, taśmy budowlane  – znajdziesz w sklepie internetowym BB TAPES.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*