Podpowiadamy jak znaleźć agencję SEO!

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Jak znaleźć agencję SEO: wskazówki, uwagi i przemyślenia

Istnieje wiele sposobów na znalezienie agencji SEO, a niniejszy artykuł dostarczyć ma Ci wskazówek, jak znaleźć agencję SEO, która nie uszczupli Twojego portfela, okaże się dobrym partnerem biznesowym oraz pozwoli Ci zrealizować cele Twojej marki/ działalności.

W dzisiejszych czasach nie jest łatwo znaleźć odpowiednią agencję SEO. Każdego dnia pojawiają się kolejni usługodawcy sektora SEO, więc możliwości nieprzerwanie się mnożą, ale czy to dobrze? Możesz sprawdzić strony internetowe tych agencji, ale to nie wystarczy. Powinieneś zapytać o rekomendacje lub nawiązać z nimi kontakt za pośrednictwem kanałów mediów społecznościowych, takich jak Twitter czy Facebook, z pewnością agencję będą tam dostępne.

Niektóre z najważniejszych rzeczy, które należy wziąć pod uwagę przy wyborze firmy zajmującej się optymalizacją wyszukiwarek, obejmują:

 • Jakość świadczonych usług. Istotnym jest, aby upewnić się, że rozważana agencja jest w stanie zaoferować Ci usługi, których potrzebujesz oraz, że swoje obowiązki realizować będzie sprawnie i efektywnie.
 • Opinia jaką do tej pory uzyskała agencja 
 • Doświadczenie i wiedzę w dziedzinie pracy 
 • Zakres cen, które agencja pobiera za usługi. Dzięki temu wiesz, czego się spodziewać i masz możliwość porównywania ofert.
 • Rodzaj usług, które świadczy agencja, nie wszystkie będą odpowiednie dla Twojej działalności 
 • Opinia znajomych i przyjaciół z branży, którzy korzystali, lub korzystają z usług agencji.

Rodzaje usług SEO: jakie są dostępne? Które wybrać?

Rozważając, jak wybrać agencję SEO, musimy wziąć pod uwagę usługi optymalizacji wyszukiwarek, stanowiące kluczowe elementy marketingu cyfrowego. Dzięki nim firmy zyskują wyższą pozycję w wyszukiwarkach, wraz z większym ruchem. Powszechnie oferowane usługi to: 

 • Optymalizacja pod kątem wyszukiwarek (SEO) 
 • Reklama pay per click (PPC) 
 • Marketing mediów społecznościowych 
 • Link Building – bywa kosztowny, jednak zapewni Ci zauważalny wzrost w rankingach. 
 • Content marketing – marketing treści jest tańszy niż budowanie linków, ponieważ nie wymaga tak wiele czasu realizacji, jednak jest złożony i również nie zostanie zrealizowany z dnia na dzień.

Usługi SEO mają na celu zwiększenie linków zwrotnych do witryny i poprawę jej pozycji w wyszukiwarkach. 

Marketing w mediach społecznościowych koncentruje się na wszystkich najpopularniejszych kanałach dostępu np. Instagram lub Facebook, w których promowana jest nasza działalność, w celu dotarcia do potencjalnych klientów. 

PPC to forma marketingu cyfrowego, w której reklamodawcy płacą za wyświetlanie na stronach wyników wyszukiwania w przypadku wyszukiwania określonych słów kluczowych. 

Istnieją różne rodzaje usług SEO https://boo.pl/seo-co-to-jest-i-ile-kosztuje/, z których mogą korzystać firmy. Obejmują one zarówno te podstawowe, jak wspomniane budowanie linków, czy też te zaawansowane, do których należy marketing treści. Pamiętaj jednak, że najlepsza usługa SEO to ta, która wpasuje się w tworze potrzeby i dostarczy widocznych efektów.

Skorzystaj z audytu agencji, spróbuj i oceń czy jest to to, czego oczekujesz

Audyt agencji to proces, w którym agencja ocenia propozycję wartości Twojej firmy i jest to świetna okazja, aby dowiedzieć się, co możesz poprawić. Zaletą audytu agencji jest to, że pomaga w lepszym zrozumieniu propozycji wartości Twojej firmy i pomaga zidentyfikować obszary, w których można wprowadzić ulepszenia. 

Powinieneś to rozważyć, jeśli chcesz wiedzieć jak znaleźć agencję SEO dla Twojej firmy. Wiele z agencji oferuje darmowe audyty, których jakość jest w stanie ukazać, czy mamy do czynienia z profesjonalistami, czy musimy szukać dalej. 

Oto niektóre z rzeczy, które możesz zrobić: 

 • Przejrzyj propozycję wartości i misję swojej firmy, aby określić, co chcesz osiągnąć, 
 • Uzyskaj perspektywę strony trzeciej, sprowadzając zewnętrzną agencję, która nie jest powiązana z Twoją firmą lub produktem,
 • Przystąp do przeszukiwania ofert i ogłoszeń
 • Uzyskaj możliwość porównywania poszczególnych elementów ofert 
 • Rozważ wartość typowanych agencji i wybierz tę najlepszą.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*