Orientacyjny czas realizacji usług transportowych w kraju

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Każdemu zależy na tym, by paczka trafiła do nadawcy w nienaruszonym stanie oraz w jak najkrótszym czasie. Zwykle firmy przewozowe i kurierskie mają problem właśnie z terminowością. Warto wiedzieć, jak długo standardowa paczka podróżuje do nadawcy oraz jakie są opcje specjalne dla klientów, które mogą pomóc w przyśpieszeniu dostawy.

Czas realizacji usług transportowych

Każda dostawa paczki wiąże się z pokonaniem kilku etapów, które rozpoczynają się wraz z pakowaniem przesyłki, a kończą na jej dostarczeniu przez kuriera. Pomiędzy tymi punktami znajduje się wiele formalności oraz punktów, do których trafi paczka zmierzająca do celu. Już z racji tego dopełnienie terminowości zlecenia to trudne zadanie dla przewoźnika. W zależności od wybranej oferty spedycje krajowe mogą trwać na terenie Polski od 24 godzin do nawet 5-7 dni roboczych. Standardowo przesyłki zmierzają do adresatów po 2-3 dniach roboczych od daty nadania. Zwykle jeden dzień zajmuje spakowanie przesyłki, wydruk listu przewozowego i nadanie paczki, natomiast kolejny dzień rezerwowany jest na dostawę przesyłki.

Od czego zależy termin dostawy?

Termin dostawy jest zazwyczaj wypadkową wielu czynników, z czego nie wszystkie są zależne od firmy przewozowej. Niezwykle ważna jest odległość pomiędzy miejscem nadania a miejscem odbioru paczki, co ma wpływ na czas transportu. Istotna jest również godzina nadania – przesyłki nadawane w godzinach popołudniowych zwykle rozpoczynają drogę do adresata dopiero kolejnego dnia. Specjalnego transportu wymagają również paczki o dużych gabarytach, dlatego ich dostawa może trwać dłużej niż w przypadku standardowych rozmiarów. Bywają również czynniki losowe, na które kurierzy nie mają wpływu – mogą to być korki, zamknięta droga czy działanie sił natury.

Czy istnieje szansa na przyśpieszenie dostawy?

Spedycja Gdańsk i wiele innych firm przewozowych oferuje dla klientów przyśpieszenie dostawy do 24 godzin od daty nadania czy nawet transport paczki podczas weekendu. Są to opcje polecane dla osób, którym wyjątkowo zależy na szybkim odbiorze przesyłki. Za takie dodatkowe usługi trzeba jednak więcej zapłacić. Każda firma ma własne metody na szybsze dostawy, dlatego warto zapoznać się z ich ofertami.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*