Odkurzacz basenowy – największe zalety

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Własny basen w ogrodzie lub na działce gwarantuje ogromny komfort w okresie letnim, gdy panują wysokie temperatury. Pozwala bowiem całej rodzinie na zażywanie orzeźwiających kąpieli bez konieczności ruszania się z posesji oraz wydawania pieniędzy. Taka konstrukcja wymaga jednak zawsze regularnej pielęgnacji dla zachowania optymalnej czystości i higieny. Trzeba ją przede wszystkim czyścić z różnego rodzaju zabrudzeń – idealnie nadają się do tego zwłaszcza funkcjonalne odkurzacze do basenów.

Sprzęt prosty w obsłudze, a jednocześnie wyjątkowo efektywny

Odkurzacz basenowy umożliwia szybkie, a co najważniejsze skuteczne usunięcie z powierzchni niecki piasku, nieestetycznego osadu, drobnych owadów, fragmentów roślin i innych niepożądanych elementów. Jego systematyczne stosowanie zapobiega ponadto namnażaniu się glonów. Co istotne, sprzątanie basenu za pomocą omawianego urządzenia nie wymaga spuszczania wody. Otrzymujemy zatem istotną korzyść w postaci znacznej oszczędności czasu, sił i środków finansowych (z powodu niższych rachunków za wodę).

Niewątpliwa zaleta to również ochrona niecki przed odbarwieniem, gdyż nie trzeba jej ręcznie szorować. Na rynku są dostępne modele zarówno ręczne, jak i w pełni automatyczne. Te pierwsze sterowane są przez użytkownika i charakteryzują się zazwyczaj niską wagą oraz ograniczoną funkcjonalnością. Z kolei drugie wykonują całą pracę samodzielnie – wystarczy je jedynie odpowiednio zaprogramować, a następnie włożyć do basenu. Świetnie sprawdzają się w dużych konstrukcjach betonowych i stelażowych. Najbardziej zaawansowane egzemplarze dają możliwość sterowania z poziomu aplikacji w smartfonie. 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*