Noże do survivalu – który wybrać?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Noże survivalowe są przeznaczone do stosowania w najtrudniejszych warunkach i często są używane jako ostatnia deska ratunku. Mają wiele zastosowań, w tym cięcie, siekanie i piłowanie przez drewno, liny, a nawet kości. Noże wojskowe występują we wszystkich kształtach i rozmiarach, ale zazwyczaj są duże z nieruchomym ostrzem – idealne do sytuacji survivalowych, w których potrzebujesz czegoś mocnego i niezawodnego.

Jaki nóż wybrać?

Jeśli szukasz noża, który poradzi sobie z każdym zadaniem, to nóż wojskowy jest najlepszym wyborem. Nóż wojskowy istnieje od wieków i był używany zarówno przez żołnierzy, jak i cywilów. Noże wojskowe są zaprojektowane tak, aby przeciąć wszystko i są we wszystkich kształtach i rozmiarach. Jednak najczęstsze rodzaje noży wojskowych są karambit, bowie i tanto projekty ostrza.

Karambit jest prawdopodobnie najbardziej popularny wśród praktyków sztuk walki, ponieważ jest łatwy do ukrycia pod ubraniem lub w dłoni. Jest również bardzo łatwy do wdrożenia jedną ręką, ale jego ostra krawędź oznacza, że nadaje się tylko do celów samoobrony, a nie do codziennego noszenia.

Bowie to kolejny popularny wybór wśród artystów sztuk walki, ponieważ grube ostrze pozwala mu wytrzymać silne uderzenia bez złamania lub wygięcia. To sprawia, że jest to dobre narzędzie przetrwania, jeśli kiedykolwiek utkniesz w dziczy, ponieważ możesz użyć go jako młotka w razie potrzeby! Bowie jest również świetne do ścinania małych drzew lub gałęzi, jeśli potrzebujesz drewna na opał w zimnych warunkach pogodowych.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*