Na co zwracać uwagę podczas zakupu nowych opon do motocykla?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Właściwy wybór opon to czynność, na którą warto zwrócić szczególną uwagę. Nie inaczej jest w przypadku motocykli. Dobrej jakości opony zapewniają lepszą przyczepność w każdych warunkach na drodze. To swego rodzaju gwarancja bezpieczeństwa, która pomaga w komfortowym pokonywaniu kolejnych kilometrów.

Parametry, na które warto zwrócić uwagę kupując opony

Kupując opony nowe, należy wybierać renomowanych producentów, którzy w swojej ofercie mają dobrej jakości opony do motocykli. W czasach, gdzie coraz popularniejsze stają się chińskie opony, warto zachować zdrowy rozsądek i zwrócić szczególną uwagę na właściwości danego produktu.

Wielkość opony dopasowujemy do konkretnego modelu motocykla i średnicy felg. Przy zakupie należy przeanalizować takie parametry jak poziom hałasu, który generuje dany model oraz przyczepność zarówno w warunkach suchych, jak i mokrych. Bardzo ważną rzeczą jest data produkcji opony. Guma ma to do siebie, że wraz z biegiem czasu zaczyna twardnieć. To samo dzieje się z oponami, które leżakują nieużywane na magazynie. Twardsza opona to słabsza przyczepność do asfaltu i mniejsze bezpieczeństwo na drodze. Wybierając opony do motocykla, warto zajrzeć na stronę https://plusgum.pl/ i porównać oferty popularnych producentów.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*