Kosmetyki, dzięki którym Twoje paznokcie będe mocne i zadbane

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Kruche, miękkie i słabe paznokcie to problem, z którym boryka się wiele kobiet. Na kondycję paznokci wpływa nie tylko dieta oraz stan zdrowia, ale i odpowiednia pielęgnacja. Słaba płytka nie tylko zwiększa ryzyko uszkodzeń mechanicznych, ale i wygląda nieestetycznie. Na rynku dostępnych jest wiele odżywek i preparatów, które poprawią stan paznokci. 

Utwardzacze do paznokci 

Są one jednymi z najpopularniejszych kosmetyków do pielęgnacji. Nie tylko wzmacniają naturalną płytkę, ale i sprawiają, że lakier jest trwalszy, dzięki czemu utrzymuje się przez dłuższy czas. Utrwalacz także sprawia, że powierzchnia paznokcia jest bardziej gładka, błyszcząca, nawilżona, a bruzdy są mniej widoczne. Kosmetyk można nanieść bezpośrednio na płytkę, co sprawia, że dłonie wyglądają na naturalne i zadbane. Utrwalacz jest niezwykle prosty w użyciu i łatwo dostępny w wielu drogeriach oraz aptekach. Cena zależna jest od użytych składników, pojemności, jakości oraz samej marki. 

Paznokcie żelowe 

Jest to fantastyczne rozwiązanie dla kobiet, którym nie tylko zależy na odpowiedniej pielęgnacji, ale również na kolorowym manicure. Są wyjątkowo trwałe, estetyczne oraz stosunkowo tanie. Taki manicure można wykonać w niemal każdym salonie kosmetycznym lub nawet samodzielnie w zaciszu domowym. Paznokcie żelowe mogą wytrzymać nawet do czterech tygodni. Sam zabieg trwa około godziny.  

Reasumując, jest wiele sposobów na regenerację płytki paznokcia. Należy pamiętać, że jeżeli kosmetyki się nie sprawdzają, konieczna może być wizyta u specjalisty. 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*