Kalendarz na prezent – Dlaczego jest to najbezpieczniejszy wybór?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Kalendarz to system organizacji dni dla celów społecznych, religijnych, handlowych lub administracyjnych. Odbywa się to poprzez nadawanie nazw okresom czasu, zazwyczaj dniom, tygodniom, miesiącom i latom. Data to oznaczenie jednego, konkretnego dnia w ramach takiego systemu. Kalendarz jest również fizycznym zapisem (często papierowym) takiego systemu.

Krótka historia kalendarza

Data kalendarzowa wskazuje dokładnie, który dzień jest w danym roku kalendarzowym. Na przykład po 1 stycznia następował 2 stycznia. W wielu kulturach data pierwotnie opierała się na obserwacjach przyrody, a później powstały kalendarze o różnych podstawach obliczania upływu czasu: wydarzenia astronomiczne (kalendarz babiloński); cykle księżyca (kalendarz rzymski); lub cykl słońca (długa rachuba Majów). Najpowszechniej stosowana era kalendarzowa – nazwana na cześć Juliusza Cezara – opiera się na wyidealizowanym roku 365-dniowym bez lat przestępnych w naszym obecnym kalendarzu gregoriańskim; jednakże kalendarz ten jest obarczony błędem jednego dnia na 128 lat w stosunku do średniego dnia słonecznego i dlatego nie może być używany jako precyzyjna miara czasu w długich okresach czasu.

Dlaczego warto wręczyć kalendarz?

Kalendarz to dobry prezent, ponieważ jest uniwersalny. Możesz wybrać kalendarz, który kolorystycznie odpowiada charakterowi solenizanta. Kalendarze występują w wielu formach, ale najbardziej powszechne są kalendarze ścienne i kalendarze biurkowe. Kalendarz ścienny to duży arkusz papieru lub plastiku, na którym znajduje się 12 miesięcy, z jednym miesiącem na stronie. W dniach pomiędzy miesiącami może być miejsce na notatki lub spotkania. Dobrym wyborem są też kalendarze samoprzylepne ze strony: https://graffiti-print.pl/kalendarze-samoprzylepne/.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*