Jakie rzeczy są wytwarzane ze styropianu?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Styropian to zastrzeżona nazwa rodzaju tworzywa sztucznego, które ma wiele różnych zastosowań. Może być używany do izolacji domów, pakowania i wysyłania produktów oraz wykonywania figurek.

Sztukateria styropianowa

Styropianowa sztukateria to rodzaj materiału, który jest stosowany do ścian zewnętrznych. Może być stosowany na istniejącą powierzchnię stiukową w celu dodania izolacji i poprawy efektywności energetycznej domu. Wiele osób stosuje styropianową sztukaterię w połączeniu z izolacją z płyt piankowych, gdy budują nowy dom lub remontują istniejący. Jest to popularny wybór, ponieważ jest łatwy w pracy i nie wymaga żadnych specjalnych narzędzi ani szkoleń. Dlatego tak popularna jest sztukateria styropianowa producent tych materiałów oferuję przeróżne wyroby elewacyjne wykonane ze styropianu.

Izolacja

Głównym zastosowaniem styropianu jest izolacja budynków. Osiąga się to poprzez rozpylenie pianki pomiędzy dwoma arkuszami stałego materiału, takiego jak włókno szklane. Pianka rozszerza się przy ogrzewaniu i kurczy przy chłodzeniu, tworząc szczelne zamknięcie, które utrzymuje wnętrze domu w cieple w zimie i chłodzie w lecie.

Opakowania

Innym powszechnym zastosowaniem styropianu jest pakowanie towarów. Obejmuje to orzeszki pakowe, które są używane do ochrony delikatnych przedmiotów wysyłanych lub przenoszonych przez magazyn lub firmę przewozową. Orzeszki te są wykonane z ekspandowanego polistyrenu (EPS), znanego również jako orzeszki styropianowe. Inne rodzaje materiałów opakowaniowych mogą być również wykonane z EPS, w tym kartony na jajka, tace na mięso, a nawet kubki.

Figurki

Wiele firm używa styropianu do tworzenia figurek, które są następnie malowane jasnymi kolorami przed sprzedażą w sklepach detalicznych. Figurki te są często wykorzystywane jako prezenty lub dekoracje, a niektóre firmy sprzedają je w ilościach hurtowych.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*