Jakich zasad musi przestrzegać każdy prawnik?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Prawnicy są związani kodeksem etycznym, który został stworzony w celu ochrony społeczeństwa przed niewłaściwym postępowaniem. Każdy prawnik musi przestrzegać tych samych podstawowych zasad postępowania zawodowego, do których zalicza się kwestie takie jak:

Obowiązek zbadania faktów

Kiedy klient wynajmuje adwokata, oczekuje, że jego prawnik zbada wszystkie dostępne fakty związane ze sprawą. Prawnik musi zebrać wszystkie istotne dowody w danej sprawie. Nie robi on tego jednak wyłącznie po to, aby wygrać sprawę, ale przede wszystkim w celu wykorzystania tych informacji w celu wyegzekwowania w sądzie sprawiedliwego wyroku. Dobry prawnik powinien być przygotowany na każdy możliwy scenariusz, który może pojawić się w trakcie procesu, nawet ten najbardziej niespodziewany.

Obowiązek zachowania poufności

Obowiązek zachowania poufności oznacza, że prawnicy muszą zachować w ścisłej tajemnicy wszystkie informacje, które poznają na temat swoich klientów, chyba że prawo wymaga od nich ujawnienia takich informacji. Dobry adwokat kraków nie może bez zgody klientów dzielić się z nikim żadnymi szczegółami związanymi ze sprawami, które reprezentuje w sądzie. Nie może również wykorzystywać żadnego rodzaju informacji o danej osobie dla własnego osobistego zysku lub korzyści, na przykład sprzedając je innym stronom lub wykorzystując je do celów reklamowych.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*