Jaki sprzęt zakupić do wspólnej zabawy VR?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Zestawy VR dają możliwość przeniesienia najlepszych gier na całkiem inny poziom. Za ich sprawą możemy poczuć się jak jedna z postaci rozgrywek, przyglądać się z bliska modelom 3D i odbywać podróże po niemal całym świecie – a to wszystko z perspektywy własnego salonu, a nawet kanapy. Aby jednak zabawa była udana i trwała długie godziny, ważny jest dobór właściwego sprzętu. Podpowiadamy, w co warto zainwestować.

Kompletujemy zestaw VR – co jest niezbędne

Gogle wirtualnej rzeczywistości bazują na dość prostej zasadzie. Pełnią one funkcję monitora, którego ekran umiejscowiony jest tuż przed naszymi oczami. Dodatkowo jest on podzielony na dwie części. Jednym z elementów dobrej jakości gogli są sensory, umożliwiające m.in. rozglądanie się po wyświetlanej scenerii. Decydując się na okulary VR z kontrolerami, możemy nawiązać interakcję z wirtualną rzeczywistością i czuć się jak jej uczestnik. Innym udogodnieniem, na które warto się zdecydować to okulary wyposażone w sensory, które wymagają rozstawienia w pomieszczeniu. Mogą to być np. kamery, których głównym zadaniem jest śledzenie naszej pozycji. Mogą one zapewnić niezapomniane wrażenia, choć najlepiej sprawdzą się w pokojach o dość sporym metrażu.

Aby okulary VR mogły wyświetlić nam obraz, musi być on wygenerowany. Znajdziemy zarówno modele przewodowe jak i samodzielne zestawy, w które wszystkie elementy i czujniki są wbudowane. Jest to wygodne rozwiązanie, gdyż eliminuje niewygodne kable, utrudniające nasz udział w wirtualnej rzeczywistości.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*