Jaka forma zasłon zakryje skutecznie okna?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Szukając firan i zasłon do powieszenia na oknach, warto zwrócić uwagę nie tylko na ich cenę. Dużo osób wybiera te elementy na końcu, ponieważ nie jest to ekscytujący zakup. Jednak są one naprawdę ważne. Nie tylko dlatego, że zapewniają nam prywatność w mieszkaniu, ale też mogą być elementem wykańczającym dekorację wnętrza.

Jak wybrać zasłony?

Popularne są zasłony zaciemniające, które cechują się bardzo grubym materiałem, przez który nie przechodzi światło słoneczne lub sztuczne oświetlenie kierowane z latarni na ulicy. Są one chętnie kupowane, ponieważ doskonale zasłaniają okno zarówno w dzień, gdy zajdzie taka potrzeba, jak i nocą. Zasuwając je uzyskujemy naprawdę głęboką ciemność i warunki idealne do spania lub seansu kinowego zrealizowanego przez rzutnik.

Można też postawić na zasłonki welurowe. Też charakteryzują się większą gramaturą, a co za tym idzie grubością materiału, ale ich wygląd sprawia, że mieszkanie nabiera eleganckiego charakteru. Wybierane są szczególnie do nowoczesnych pomieszczeń albo tych urządzonych w stylu glamour.

Dobrym wyborem są też lekkie zasłonki. Modele jednokolorowe doskonale sprawdzą się w każdym wnętrzu. Wystarczy wybrać uniwersalny kolor i nie trzeba się zastanawiać czy będą pasować do koloru ścian lub mebli. Dostępne są też model we wzory. Choćby kwiaty się dobrze sprzedają, bo wnoszą powiew świeżości i lekkości do każdego pokoju. Choć takie dekoracje bardziej pasują do salonu czy sypialni, to można je zauważyć i w innych pomieszczeniach w mieszkaniach.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*