Jak wybrać oprawę muzyczną na wesele?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Wybierając meble, kierujemy się przede wszystkim ich funkcjonalnością i wyglądem, wybierając ubrania – krojem i rozmiarem, ale jak wybrać oprawę muzyczną na wesele? Nie co dzień przecież bierze się ślub, zatem to zadanie wymaga nieco więcej rozwagi niż wybór krzesła czy spodni.

Zacznijmy przede wszystkim od research’u zespołów funkcjonujących w naszej okolicy – choćby wykorzystując w tym celu Internet (sprawdź przykładowe frazy: “zespoły weselne Gdańsk”, “zespoły weselne Warszawa”, itd. . Najpierw zapoznajmy się z udostępnionymi przez muzyków nagraniami, przeczytajmy opinie osób, które skorzystały z usług danej grupy. Sprawdźmy jaki jest repertuar danego zespołu, jaki jest jego skład i instrumentarium. Przyjrzyjmy się również kwestii nagłośnienia i oświetlenia, a także stażu zawodowego. Poczytajmy o muzykach, sprawdźmy jakimi są ludźmi. Zadzwońmy, umówmy się na spotkanie, poznajmy ich. Spytajmy o cenę, zaliczkę, sposób pracy. Dowiedzmy się, czy zespół oferuje dodatkowo oprawę ślubu, pierwszego tańca, obsługę oczepin. Nie ograniczajmy się do weryfikacji tylko jednej grupy muzyków – być może inna zachwyci nas jeszcze bardziej niż ta, z którą teraz rozmawiamy. Najlepiej podjąć przecież współpracę z ludźmi, do których będziemy przekonani.

Wybierając oprawę muzyczną na wesele kierujmy się naszym własnym gustem i oczekiwaniami, jednak weźmy również pod uwagę gości, którzy pojawią się na uroczystości – jeśli towarzystwo będzie mieszane (młodsze i starsze), zadbajmy o to, by w repertuarze pojawiły się piosenki nowsze, ale i starsze. Gdy już zdecydujemy się na konkretny zespół (zobacz ciekawą ofertę – zespół muzyczny Toruń) – koniecznie podpiszmy umowę, “zaklepując” w ten sposób termin zlecenia i zapewniając sobie pewność realizacji usługi.

 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*