Jak przygotować się na ewentualne problemy z samochodem podczas podróży?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Wszyscy wiemy, że podróżowanie może być stresujące. Musimy się upewnić, że mamy wszystko, czego potrzebujemy, spakować się i dotrzeć na lotnisko na czas. Po przybyciu do miejsca docelowego, jest jeszcze więcej rzeczy, o które trzeba się martwić: opóźnione lub odwołane loty, problemy z wypożyczeniem samochodu, niewiedza, gdzie iść po przybyciu do miejsca docelowego… lista jest długa.

Jednak jednym z największych stresorów podczas podróży jest awaria pojazdu. Możesz pomyśleć: „Co najgorszego może się stać?”. Ale to nie musi być takie złe – wystarczy trochę przygotowania przed wyjazdem na wycieczkę. Oto kilka sposobów, dzięki którym możesz przygotować się na ewentualne problemy z samochodem podczas podróży:

Zaopatrz się w zestaw awaryjny dla swojego pojazdu

Powinien on zawierać narzędzia takie jak kable do odłączania akumulatorów i flary na wypadek, gdybyś utknął na poboczu drogi (lub gdyby ktoś zepsuł się przed Tobą). Powinien również zawierać podstawowe rzeczy, takie jak woda pitna i przekąski na wypadek, gdybyś utknął gdzieś daleko od cywilizacji.

Musisz posiadać kontakt do pomocy drogowej

Nawet jeśli uważasz, że jesteś świetnym kierowcą, wypadki się zdarzają. Zawsze powinieneś mieć pod ręką kontakt do pomocy drogowej w razie nagłego wypadku lub awarii. Dobrą pomoc drogową w razie wypadku znajdziesz na stronie https://www.redhol.pl/pomoc-drogowa-wroclaw/.

Sprawdź akumulator

Przed wyruszeniem w podróż upewnij się, że Twój akumulator jest w pełni naładowany. Jeśli nie, naładuj go przed wyjazdem – nawet jeśli zajmie to całą noc. Rozładowana bateria to nic przyjemnego, gdy jedziesz sam przez burza śnieżna na autostradzie i twój samochód nagle zamiera.

Sprawdź wycieraczki

Jeśli mieszkasz na obszarze podatnym na śnieg i lód, warto mieć zawsze w samochodzie puszkę odmrażacza. Pomoże to uniknąć zamarznięcia szyby przedniej w niskich temperaturach.

 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*