Jak przechowywać pellet drzewny?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Na rynku , np.w sklepie SAM-BUD-ROL, dostępne są obecnie różne rodzaju opału. Z uwagi na większą świadomość ekologiczną, wiele osób poszukuje alternatywy dla tradycyjnego ogrzewania. Dzięki temu można sięgnąć po rozwiązania zarówno opłacalne, jak i mniej szkodliwe dla otoczenia. Coraz częściej praktykuje się zatem wykorzystywanie biomasy drzewnej, która wymaga jednak odpowiedniego przechowywania. 

Charakterystyka

Palenie pelletem jest z pewnością jednym z bardziej ekologicznych rozwiązań względem ogrzewania. Jest to granulat drzewny o dobrych właściwościach energetycznych i dzięki temu wysokiej efektywności, który jest też obecnie łatwo dostępny w sklepach stacjonarnych, ale i internetowych. Warto zwrócić uwagę, że ze względu na swoją formę i ewentualne drobne pęknięcia, może on łatwo pochłaniać wodę. Dlatego należy go składować w suchych pomieszczeniach z naturalną wentylacją i z dala od wszelkich źródeł wilgoci. 

Worki foliowe i zasobniki

W przypadku domów jednorodzinnych najlepiej sprawdza się kupowanie tego opału w workach foliowych. Będą one wygodne w przewozie i przenoszeniu oraz zapewniają odpowiednią ochronę. Sam opał można w nich potem spokojnie przechowywać, uważając jedynie na to, by nie stały one bezpośrednio na podłożu niezabezpieczonym przed wilgocią. Innym rozwiązaniem jest zasobnik nad kotłem, który zapewnia przy okazji automatyzację samego procesu ogrzewania. Zbiornik umieszczany jest nad kotłem, najlepiej w osobnym pomieszczeniu, a paliwo dostarczane jest rurą. Taki wariant wymaga jednak dużej ilości miejsca, więc sprawdza się głównie w przypadku osób posiadających duże instalacje. 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*