Jak ochłodzić mieszkanie w upalne dni?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Zbliżający się okres letni to dobry moment na wymyślenie sposobu radzenia sobie z upałami. Polska w ostatnich latach staje się krajem coraz bardziej gorącym, co powoduje że temperatury latem sięgają nawet do 35 stopni w cieniu. Dlatego też osoby słabsze, chore lub starsze mogą mieć spore problemy, by poradzić sobie w takich temperaturach. Zwłaszcza jeżeli są zmuszone do przebywania w mieszkaniach i nie mogą wychodzić na zewnątrz. Na szczęście istnieje kilka niezawodnych pomysłów na ochłodzenie wnętrza.

Klimatyzator przenośny

Jedną z opcji jest zakup niewielkiego klimatyzatora, którego moc spokojnie wystarczy do ochłodzenia jednego większego pomieszczenia. Dzięki zainstalowanym kółkom można łatwo przemieszczać go bez podnoszenia. W ten sposób uzyskujemy chłodzenie tam, gdzie tylko tego potrzebujemy. Podczas przeprowadzki można urządzenie wziąć ze sobą, a nawet przetransportować ze sobą na urlop wypoczynkowy. Wadą jest konieczność wystawiania grubej rury przez okno, którą usuwane będzie gorące powietrze z pomieszczenia.

Klimatyzacja typu split

Chcą mieć „pełnoprawną” klimatyzację, warto zdecydować się na system split lub multi-split. Polega on na zainstalowaniu osobnego modułu na zewnątrz (zawierającego głośną sprężarkę) oraz wewnątrz. W ten sposób w pomieszczeniu jest cisza i nie trzeba wystawiać rur przez otwarte okna. Na stronie http://rbklima.pl/oferta/klimatyzacja/w-domu/ możemy przeczytać więcej na temat takiego system. Może on być również rozbudowany do wersji multi-split, co umożliwia chłodzenie kilku pomieszczeń domu lub mieszkania jednocześnie.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*