Folia stretch to aktualnie bardzo popularny materiał, który jest często używany do pakowania rozmaitych produktów. Jak działa? Jakie jest jej zastosowanie? O tym wszystkim dowiecie się czytając dzisiejszy wpis.
Ciekawostką jest fakt, że folia stretch została wynaleziona w 1908 roku w czasie próby wykreowania obrusu, który będzie wodoodporny. Aktualnie ten materiał występuje w kilku kolorach. Są to m.in.: czarny czy niebieski. Wiele osób decyduje się także na barwę bezbarwną. Trzeba podkreślić, że folia stretch charakteryzuje się termokurczliwą czy rozciągliwością. Materiał produkowany jest z polietylenu, który odznacza się niewielką wagą oraz grubością. To element bardzo wytrzymały, który często jest stosowany jako zabezpieczenie towarów przewożonych z jednego miejsca do lokalizacji docelowej. Właściwości folii stretch sprawiają, że jest to element, który powoduje, że produkty są zdecydowanie bardziej wytrzymałe na wszelkie uszkodzenia czy urazy mechaniczne. Ponadto zapewniają, że ich zawartość będzie odpowiednio skondensowana.
Warto zaznaczyć, że folia stretch ma zastosowanie np.: do zabezpieczania przesyłek kurierskich – ze względu na swoją rozciągliwość. Wszystko dlatego, że ładunek nie przemieszcza się w czasie transportu. Trzeba podkreślić, że folia musi być jednak przyklejona całą swoją powierzchnią do towaru, co zagwarantuje ochronę przed niekorzystnymi sytuacjami. Jej wytrzymałość sprawia, że zabezpieczone produkty mogą cechować się rozmaitymi gabarytami, kształtami oraz zróżnicowaną wagą. Termoizolacja powoduje zaś, iż towary są zabezpieczone przed drastycznymi zmianami temperatur.