Jak dobrać kolor rajstop do okazji?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

W okresie wiosennym oraz jesienno-zimowym rajstopy damskie stają się nie tylko opcjonalną, ale często też niezbędną częścią stroju każdej kobiety. Warto jednak pamiętać, że jak każdy inny element ubioru – także one powinny być dopasowane pod daną okazję.

Jak dokonać wyboru?

Neutralnym wyborem są modele w odcieniach beżu, które imitują skórę, więc będą pasowały nie tylko do każdej stylizacji i pory roku, ale będą również odpowiednie na każdą okazję. Naturalne kolory powinno się wybierać przede wszystkim wiosną i latem, natomiast jesienią i zimą mogą to być grubsze tkaniny, często brązowe lub grafitowe.

Uniwersalne są czarne rajstopy, które pasują do wszelkich okoliczności, a jednocześnie dają efekt wyszczuplenia nogi. Różnić się mogą grubością, zależnie od tego jaki efekt chcemy uzyskać, a także od panującej temperatury. Na eleganckie wyjścia, przy których zakłada się szpilki, można również postawić na rajstopy o zbliżonym do nich kolorze, co optycznie wydłuża nogę, dodając wizualnie parę centymetrów. Co do zasady nie powinny być jednak ciemniejsze niż buty – nie stosuje się ich także do butów z odkrytymi palcami czy piętą, bowiem nie wygląda to dobrze.

Wzory

Od czasu do czasu nadchodzą sezony w których modne stają się rajstopy we wzory, lecz nie będą one odpowiednie do wykwintnego stroju. Mogą stanowić raczej element stylizacji miejskiej lub dopasowania do krótszych spódnic. Na https://e-marilyn.pl/ znajdują się w wielu ciekawych modelach.
Nie powinno się ich jednak zakładać w obliczu oficjalnych bądź też bardzo eleganckich spotkań, gdyż będą po prostu niestosowne do takich stylizacji.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*