Firany – typy i rodzaje, które zmienią Twoje mieszkanie nie do poznania

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Choć współcześnie firany traktowane są głównie jako produkt dekoracyjny, mogą równie dobrze sprawdzać się jako ochrona przed promieniami słonecznymi. Oczywiście w tym aspekcie ogromną rolę odgrywa sam materiał, z którego zostały wykonane. Większość z nich charakteryzuje się dużą przepuszczalnością światła, toteż ich stosowanie polecane jest we wnętrzach posiadających okna od strony północnej. Jakie rodzaje firan są obecnie dostępne na rynku?

Pomiędzy firaną a zasłoną

Asortyment hybrydowy, czyli taki, który spójnie łączy cechy firan oraz zasłon (określany jako inbetween), sprawdzi się w jaśniejszych pomieszczeniach. Mniejsza przepuszczalność oraz większa grubość tkaniny zwiększą funkcję ochronną, co przełoży się na wielokierunkowe wykorzystanie produktu. Z kolei, dzięki gotowym firanom panelowym zwiększymy atrakcyjność wybranych przestrzeni – takie firany charakteryzują się sporą nietypowością, co ubarwi wnętrza i nada im świeżości. Należy też zaznaczyć, iż ten rodzaj uważany jest za jeden z najprostszych i najszybszych, jeśli chodzi o jego montaż.

Entuzjastów wszelkich rozwiązań dekoracyjnych powinna zainteresować grupa firan oraz zasłon, które służą głównie do celów ozdobnych. Te wykonane są zazwyczaj z cienkich, lekkich i jasnych tkanin, które polecane są w sezonie wiosennym oraz letnim. Choć cechują się wysoką przepuszczalnością światła i wyraźnie prześwitują, to ich wizualne zalety są bezsprzeczne. Dzięki firanom ozdobnym nadamy kolorytu naszym przestrzeniom, jednocześnie zwiększając estetyczne walory tychże powierzchni.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*