Czy zapach we wnętrzu pomieszczenia wpływa na nasze samopoczucie?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Jeśli kiedykolwiek wszedłeś do pokoju i doświadczyłeś nagłej zmiany nastroju, może to być spowodowane zapachem.

Zapach ma znaczenie

Nasz zmysł węchu jest połączony bezpośrednio z częścią mózgu, która kontroluje emocje, co oznacza, że zapachy wokół nas mogą faktycznie wpływać na nasze samopoczucie. Aromaterapia wykorzystuje to połączenie, aby poprawić nastrój, zmniejszyć stres, a nawet pomóc w niektórych stanach chorobowych.

Zapach pomieszczenia może wpływać na nasz nastrój. Jest to coś, co wszyscy wiemy, ale jest to również coś, czego wielu z nas nie bierze pod uwagę, gdy dekorujemy nasze domy.

Jeśli kiedykolwiek wszedłeś do domu i pomyślałeś, że ładnie pachnie, doświadczyłeś tego efektu. Jest to jeszcze ważniejsze dla osób, które cierpią na depresję i lęk. Te warunki są często związane ze zwiększoną wrażliwością na zapach, więc wszelkie bodźce sensoryczne, takie jak zapach, mogą być ważne dla ich dobrego samopoczucia.

Jak działa zmysł węchu?

Zmysł węchu działa poprzez wykrywanie cząsteczek unoszących się w powietrzu, które wchodzą w kontakt z Twoim nosem. Cząsteczki te są wykrywane przez receptory węchu w błonie śluzowej wewnątrz nosa, które wysyłają sygnały do mózgu poprzez cebulkę węchową. Kiedy sygnały te docierają do mózgu, wywołują w nas reakcję (taką jak przyjemność lub obrzydzenie).

Jeśli szukasz odpowiedniego produktu, to zobacz: https://aromaprojekt.pl/profesjonalne-zapachy-do-pomieszczen/.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*