Czy warto kupić piec na paliwo stałe ?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Ogrzewanie domu to jedno z najbardziej strategicznych zadań, stojących przed właścicielem nieruchomości. Na rynku dostępne są bowiem różnego rodzaju kotły: od olejowych, przez gazowe i elektryczne, na kotłach napędzanych paliwem stałym kończąc. Te ostatnie są chyba najczęściej wybieranymi piecami, jeśli rozmawiamy o ogrzewaniu domów. Jednak czy warto kupić piec na paliwo stałe?

Argumentów przemawiających za zakupem tego rodzaju sprzętu jest wiele. Przede wszystkim dostępność – piece na paliwo stałe można dostać w zasadzie w każdym sklepie oferującym wyposażenie domu; jest również możliwość zakupu takiego pieca przez internet. Podobnie rzecz się ma z samym paliwem – drewno, węgiel czy ekogroszek znajdziemy już nawet w marketach.

Do tego dochodzi przystępna cena samego pieca oraz materiału opałowego. Co więcej, jeśli zależy nam na komforcie użytkowania, możemy zdecydować się na piec z podajnikiem – wówczas nie będziemy musieli nawet pilnować, aby kocioł nam nie zgasł. Kolejną sprawą są ewentualne naprawy: z uwagi na swoja konstrukcję, piece na paliwo stałe są dużo łatwiejsze i tańsze, jeśli chodzi o ich restaurację czy wymianę. Tego rodzaju urządzenia są również bardzo proste w obsłudze.

Jeśli zastanawiamy się zatem czy warto kupić piec na paliwo stałe, odpowiedź brzmi: jak najbardziej. Warto jednak pamiętać, aby wybrać taki rodzaj pieca, który będzie dostosowany do naszych potrzeb i możliwości. Piece bezpodajnikowe mogą być uciążliwe, a przykładowo paliwo do kotłów opalanych drewnem czy węglem wymaga obecności odpowiedniej powierzchni do przechowywania materiału opałowego. Mierzmy więc siły na zamiary i zdecydujmy rozsądnie, ponieważ jest to wybór na przynajmniej kilka następnych lat.

Artykuł współtworzony z producentem pieców – Woźny.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*