Budowa i remont dachu – jak się za to zabrać?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Dach stanowi jeden z najważniejszych i najdroższych elementów każdego budynku. Błędy popełnione na etapie budowy mogą mieć poważne konsekwencje, dlatego wykonanie prac warto powierzyć fachowcom. Wiele problemów może przysporzyć także remont starego poszycia. Dotyczy to zwłaszcza mniej doświadczonych ekip dekarskich.

Projekt konstrukcji i przebieg prac

Przed rozpoczęciem jakichkolwiek prac budowlanych niezbędne jest stworzenie projektu dachu. Jego najważniejsze elementy to ustalenie kąta nachylenia, rozmieszczenie krokwi oraz opisanie sposobu łączenia poszczególnych elementów. W projekcie określony zostaje również typ zastosowanego pokrycia. Po zakupie niezbędnych materiałów do tworzenia konstrukcji nośnej mogą przystąpić cieśle oraz dekarze. Więźba dachowa pokrywana jest membraną zapewniającą szczelność dachu. Ostatnim etapem prac jest zamocowanie łat, kontrłat, a następnie ułożenie pokrycia.

Precyzyjne planowanie remontu

Remont pokrycia dachowego to zadanie, które wymaga precyzyjnego planowania. W związku z tym, że podczas wymiany dachu dom jest narażony na działanie niekorzystnych czynników zewnętrznych, prace powinny trwać jak najkrócej i być przeprowadzane przez doświadczonych specjalistów. Jeżeli ktoś chciałby dowiedzieć się, gdzie pracuje znakomity dekarz Poznań to miejscowość, którą warto odwiedzić. W stolicy Wielkopolski działają fachowcy, którzy po dokonaniu oględzin dachu i zaplanowaniu prac, natychmiast przystępują do działania. Decydując się na remont tej części budynku, trzeba pamiętać, by nowe pokrycie nie było cięższe od starego.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*