Broda – jak o nią dbać, by wyglądała estetycznie i z klasą?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Broda i wąsy wymagają regularnej pielęgnacji. Bez niej szybko stracą swoje wyróżniające właściwości i z pewnością nie będą świadczyć o klasie je noszącego. O brodę czy wąsy dbać można na wiele sposobów. Do najpopularniejszych z nich i najbardziej polecanych należą, między innymi: regularne czesanie, odżywianie włosów, nawilżanie, przycinanie, a także modelowanie. 

Precyzja pielęgnacji

W pielęgnacji brody niezbędne jest wyrobienie w sobie paru nawyków. To dzięki nim będziemy w stanie zachować jej niepowtarzalny blask i przykuć uwagę emanującą z niej estetyką. Do codziennego czesania i rozczesywania niezbędna okaże się szczotka do włosów – pozwoli nam ułożyć brodę w określony sposób, a także ułatwi późniejsze modelowanie przy pomocy specjalnych kosmetyków. 

Jeśli dopiero myślisz o zapuszczeniu większej brody, to pamiętaj, że na jej wzrost ogromny wpływ ma to, jak wygląda twoje życie codzienne. To jest, czy się wysypiasz, regularnie odżywiasz, dostarczasz niezbędnych składników odżywczych swojemu organizmowi, spędzasz czas na świeżym powietrzu. Im bardziej zdrowy jest twój tryb życia, tym lepsze wyniki uzyskasz. Przy codziennym nawilżaniu sprawdzi się balsam do brody – ten nada jej zdrowego blasku, nawilży, ale i odświeży końcówki. Taki produkt zabezpieczy również włosy brody w trakcie jej modelowania (podczas szczotkowania czy suszenia). Nie mniej istotne jest rutynowe przycinanie brody oraz wąsów – czasami już drobne prace kosmetyczne są w stanie podnieść znacząco jej estetyczną formę i poświadczyć o schludności noszącego.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*