Aloes na skórę – jakie ma zalety?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Aloes to naprawdę cudowna roślina. Jest używany od tysięcy lat jako środek leczniczy, a jego korzyści są liczne. Jest to roślina rosnąca w klimacie tropikalnym, np. w Afryce, na Bliskim Wschodzie i w Indiach, a żel znajdujący się w jej liściach jest stosowany w leczeniu wielu schorzeń, od oparzeń słonecznych po egzemę.

Aloes jest również silnym antyoksydantem, który może pomóc chronić skórę przed szkodliwymi promieniami słonecznymi, jednocześnie zmniejszając stan zapalny i zaczerwienienie.

Oto niektóre z korzyści wynikających z używania aloesu na skórze:

Zmniejsza zaczerwienienia i podrażnienia 

Aloes do ciała zawiera polisacharydy, które zmniejszają stan zapalny i łagodzą podrażnioną skórę. Dzięki temu jest to doskonały wybór dla wrażliwych lub trądzikowych typów skóry.

Łagodzi oparzenia słoneczne 

Aloes zawiera substancje chemiczne zwane glikoproteinami, które pomagają w naprawie uszkodzonych tkanek w Twoim organizmie. Dzięki temu jest idealnym środkiem na oparzenia słoneczne. Pomaga również przywrócić wilgoć skórze po wystawieniu jej na działanie szkodliwych promieni słonecznych.

Chroni przed wolnymi rodnikami 

Wolne rodniki mogą powodować przedwczesne starzenie się poprzez atakowanie zdrowych komórek w Twoim ciele, co może prowadzić do zmarszczek, drobnych linii i innych widocznych oznak starzenia się. Aloes zawiera witaminy A i C, dwa silne antyoksydanty, które pomagają chronić przed wolnymi rodnikami.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*