3 przydatne osłony na okno

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Jednymi z najbardziej użytecznych elementów wyposażenia w domach jednorodzinnych są specjalne osłony na okna. Ich podstawowe zadanie polega na zatrzymaniu nadmiaru naturalnego światła słonecznego i wzbogaceniu wystroju wnętrza. Oprócz tego zapewniają optymalną intymność mieszkańcom danego budynku, chroniąc ich przed ciekawskim wzrokiem z ulicy. Niezwykle modna i przydatna jest zwłaszcza moskitiera na okno, czyli siatka z bardzo drobnymi oczkami, która stanowi barierę nie do przejścia dla uciążliwych owadów w postaci komarów czy much.

Liczy się głównie funkcjonalność konstrukcji 

Wspomniana już we wstępie moskitiera jest idealną osłoną zarówno na okna, jak i drzwi. Warto zamontować tego rodzaju zabezpieczenia przede wszystkim w okresie letnim, gdy mamy do czynienia z ogromną ilością insektów pragnących dostać się do wnętrza domu. Drugim rodzajem pożytecznych osłon są plisy materiałowe osadzone na prowadnicach. Pozwalają one na zasłonięcie dowolnego wybranego fragmentu okna, gdyż umożliwiają jednoczesne przesuwanie tkaniny od góry oraz od dołu. Co istotne, na rynku znajdziemy mnóstwo różnorodnych modeli pasujących do wszystkich typów okien. Najmodniejsze z nich posiada można znaleźć i zamówić na https://rolety24.net/plisy.

Godne uwagi są również żaluzje aluminiowe i drewniane, pełniące bardzo podobną rolę co plisy. Różnica polega na tym, że obsługuje się je za pomocą specjalnego pokrętła i są wykonane ze znacznie trwalszych materiałów, dzięki czemu gwarantują lepsze właściwości użytkowe. Składają się z cienkich, równoległych lamelek o szerokości maksymalnej 5 cm, połączonych ze sobą linkami.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*