Psychoterapia – kiedy jest nam potrzebna?

Trudy współczesnego życia, przewlekły stres, brak czasu na budowanie relacji przyczyniają się do osłabienia naszej wytrzymałości psychicznej, co w rezultacie skutkuje potrzebą udania się do specjalisty zdrowia psychicznego. Należy pamiętać aby nie obawiać się sięgnięcia po pomoc. Dbanie o zdrowie psychiczne jest tak samo ważnym aspektem naszego życia jak higiena zdrowia fizycznego.

Jakiego specjalistę wybrać? 

Jeśli problemy, które nas dotykają są na tyle silne, że ciężko jest nam funkcjonować na co dzień powinnyśmy udać się do psychiatry. Zazwyczaj interwencja składa się na pracę więcej niż jednego specjalisty. Może się okazać, że lekarz skieruje nas także do psychoterapeuty. Psychoterapia na NFZ jest dobrym rozwiązaniem dla osób, u których stwierdzono zaburzenia psychiczne, ponieważ takie przypadki zyskają pierwszeństwo w dostępności do podjęcia leczenia. W innej sytuacji dobrze jest zastanowić się także nad możliwością spotkać u terapeutów pracujących w prywatnych firmach. 

Kiedy warto zgłosić się do specjalisty zdrowia psychicznego?

Zawsze kiedy pojawiają się trudności, z którymi nie jesteśmy w stanie sobie poradzić. Coraz częściej na psychoterapię decydują się także osoby, których celem jest systematyczna higiena zdrowia psychicznego. Nie należy zapominać, że zdrowie psychiczne obejmuje swoją definicją zarówno brak zaburzeń jak i ogólny dobrostan. Dlatego z pomocy specjalisty może skorzystać każdy kto odczuwa taką potrzebę.

TWÓJ KOMENTARZ

17 + osiem =