Przyszły kierowca – jakie badania są niezbędne?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Prawo jazdy stanowi dokument, który uprawnia do poruszania się pojazdem mechanicznym po drogach publicznych. Jednak przed rozpoczęciem kursu na prawo jazdy należy liczyć się z koniecznością wykonania odpowiednich badań, które są wymogiem niezbędnym do możliwości rozpoczęcia kursu. Poprzez odpowiednie badania lekarz jest w stanie ocenić stan zdrowia przyszłego kierowcy.

Badania na prawo jazdy – co trzeba wiedzieć?

Podstawowe badania w celu uzyskania prawa jazdy przeprowadzane są przez lekarza, który dysponuje uprawnieniami do wystawiania orzeczeń tego typu (najczęściej w Ośrodku Medycyny pracy, ale także w ośrodku kierowców). Badania pozwalają kontrolować stan zdrowia oraz postanowić o braku przeciwwskazań do prowadzenia pojazdów. Rutynowo wykonuje się ogólne badanie stanu zdrowia (wywiad lekarski, mierzenie ciśnienia krwi oraz poziomu cukru we krwi, sprawdzenie wagi, koordynacji, równowagi, układu oddechowego oraz konsultację okulistyczną).

W celu uzyskania niektórych kategorii prawa jazdy (np. C, CE, D,DE), przyszli taksówkarze czy kierowcy pojazdów uprzywilejowanych powinno się wykonać także badania psychotechniczne. W dokładny i profesjonalny sposób wykonuje je http://diagnozis.opole.pl/. Badania są wykonywane już w ciągu jednego dnia co daje dużą oszczędność czasu. Przeprowadza je szereg specjalistów, dzięki czemu realizowane usługi są na najwyższym poziomie.

W przypadku wykrycia przez lekarza jakichkolwiek nieprawidłowości pacjent zostaje skierowany na badania specjalistyczne. Wady wzroku oraz słuchu nie są przeciwwskazaniem do uzyskania orzeczenia o możliwości prowadzenia pojazdów mechanicznych. W takich przypadkach koniecznie jest noszenie okularów/soczewek kontaktowych lub aparatu słuchowego.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*