Magazyn składowania – o czym należy pamiętać?

Magazyny są przestrzeniami przeznaczonymi do przechowywania różnorodnych towarów oraz ładunków. Niezbędne jest w tym przypadku zwłaszcza zagwarantowanie pracownikom optymalnych warunków technicznych. Prowadzi to bowiem do znacznego zoptymalizowania wszelkich działań logistycznych i wzrostu ogólnego poziomu bezpieczeństwa. Ogromne znaczenie ma również rzetelne respektowanie norm i przepisów BHP. 

Zadowolenie klientów to cel nadrzędny 

W profesjonalnym magazynie z pewnością nie może zabraknąć palet, czyli plastikowych lub drewnianych platform służących zarówno do składowania, jak i przenoszenia ciężkich towarów. Najlepiej sprawdzają się modele przemysłowe o dużej odporności na uszkodzenia mechaniczne. Produkuje je m.in. ta firma z Radomyśla Wielkiego: https://www.makodrew.pl/oferta.html. Kolejną kategorię niezbędnych elementów wyposażenia stanowią nowoczesne wózki widłowe, które pozwalają na sprawne relokowanie ładunków umieszczonych na paletach oraz ich układanie na regałach. W zamkniętej hali warto wykorzystywać głównie maszyny zasilane energią elektryczną lub gazem, gdyż nie generują toksycznych spalin i jednocześnie są zaskakująco zwrotne. Oto pozostałe zalecane rozwiązania:

– rzetelne oznaczenie dróg transportowych,

– zachowanie minimum 0,75 m odstępu pomiędzy regałami, 

zamontowanie systemu klimatyzacyjnego odpowiedzialnego za obniżanie temperatury i usuwanie z powietrza szkodliwych substancji, 

– wdrożenie metody ABC opartej na uwzględnieniu wskaźnika rotacji.

TWÓJ KOMENTARZ

16 + jeden =