Letnia pora roku stanowi najlepszy czas do przygotowania się do okresu grzewczego. Chodzi nie tylko o przygotowanie zapasów opału, lecz także ewentualną zmianę pieców i paliwa wykorzystywanego do pozyskiwania ciepła. Okazuje się bowiem, że w szczególności osoby do tej pory zamieszkujące wspólnoty mieszkaniowe nie mają pojęcia, jakie możliwości ogrzewania domu mają ich właściciele.
Najpopularniejszym sposobem ogrzewania domów i mieszkań jest palenie w piecach węglem lub drewnem. Okazuje się, że metody te należą do najtańszych i najbardziej dostępnych dla właścicieli domów. Koszt zamówienia tony węgla w okresie grzewczym z transportem to około 1000 złotych, podczas gdy zamówienie przyczepy drewna wymaga zapłaty około 700 – 900 złotych. Oba z wymienionych sposobów ogrzewania nie wymagają specjalnych pieców instalowanych wewnątrz domów. Drewno i węgiel z powodzeniem wrzucać można do pieców CO, kuchni grzewczych, czy pieców kaflowych.
Inaczej jest w przypadku ekogroszku, który podobnie jak w przypadku opalania zrębkami, często wymaga zainstalowania w piecu specjalnego podajnika. Drobna struktura ekogroszku nie nadaje się do generowania ciepła w każdym piecu – zbyt szerokie ruszta będą sprawiać, że ekogroszek spadnie z paleniska. Decydując się na ekogroszek Katowice stanowią jedno z najlepszych miast do jego zamawiania.
To właśnie tu cena za wysokokaloryczny opał zaczyna się już od 800 złotych za tonę, a w czasie specjalnych promocji otrzymać można opał w jeszcze bardziej atrakcyjnych warunkach. Warto wspomnieć, że ekogroszek można zamówić również w specjalnych sklepach. Z przykładem takiej oferty można zapoznać się na https://ekogroszek-workowany.pl/.